Beşiktaş 2015/2016

'2015-2016 Sezonu' forumunda NoPasaran tarafından 18 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Beşiktaş Kulübü İletişim Direktörü görevine Rıdvan Akar getirildi.

CNN Türk'te bir dönem yaptığı "Hayatın Tanığı" ve "Habere Dair" gibi programlarla tanınan gazeteci Rıdvan Akar Beşiktaş'ın İletişim Direktörlüğü görevine getirildi.

Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba ile ilgili bir belgesel hazırlayan ve Beşiktaşlılığıyla bilinen usta gazeteci Akar'ın, yönetici Metin Albayrak ile bir araya geldiği öğrenildi. Rıdvan Akar ile ilgili Beşiktaş Kulübü'nün kısa bir süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

Odatv.com

2. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Geçen sezon kiralık olarak forma giyen oyunculardan Gökhan Süzen ve Sezer Öztürk takımda düşünülmüyor, İbrahim Toraman futbolu bıraktığını açıkladı, Ömer Şişmanoğlu kamp kadrosunda yer alacak, Filip Holoşko'nun ise sözleşmesi sona erdi serbest kaldı.

3. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    "Futbol şube sorumluluğu görevini bırakıyoruz"

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, profesyonel futbol şube sorumluluğu görevini bıraktıklarını açıkladı. 2. başkanlık görevinin devam ettiğini vurgulayan Çebi, "Buna karşın her şeyden sorumlu olacağım" diye konuştu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Tamer Kıran'ın Futbol Komitesi'nin başında olduğu dönümde futbolun profesyonelleşmesi için çalışmalar yaptıklarını vurgulayak sözlerine başlayan Ahmet Nur Çebi, "Sportif Direktör olarak Önder Özen getirildi. Daha sonra Futbol Komitesi'nin başına gelmemin üzerinden bir yıl geçti. Önder Özen'in istifasından sonra yürüyen düzene müdahele etmemek için, bu süreç ve profesyonellik kavramını sürdürmek için bu görevi kabul ettik. Sayın Mete varar, Berkan Gocay ve Erdal Torunoğulları ile bir süreç geçirdik. Bu sürecin bitişiyle birlikte, Futbol Şubesi'nde benimle beraber çalışan arkadaşlarımla bu görevi bıraktık. Bu kararı Başkan Fikret Orman'a arkadaşlarım adına ilettim. Kendisiyle yaptığım görüşmede de, kendisi de, "ben de aynı fikirdeyim. Benim de düşüncem buydu" dedi. Teknik direktör arayışlarımız süresince görüşme yaptığımız ve seçimini yaptığımız hocamızla uzun süren görüşmeler devam etti. Bunun tamamen nedeni basit bir teknik direktör seçiminden daha öte, Beşiktaş futbolunun teslim edileceği bir düzen kurulmaya çalışılmış ve hocamızdan da bu talep edilmiştir. Hocamız bu konuda hazır olduğunu iyi bir ekibiyle bu işleri yapacağını teyit ettikten sonra anlaşma sağlanmıştır. Beşiktaş'ın futbolunun tamamen Şenol Güneş'e teslim edildiğini size sunmak istiyorum. Bizler yöneticiler olarak elimizden geleni yaptık. Hoca seçiminde ve hocayla görüşmeleri döneminde Mete Vardar'a, Erdal Torunoğulları'na ve alt yapıyla ilgili Berkant Gocay'a da teşekkür ediyorum" dedi.

"FUTBOL ŞUBE SORUMLULUĞU GÖREVİNİ BIRAKIYORUZ""

Beşiktaş futbolu artık profesyoneller tarafından idare edilecek" diyen Çebi şöyle devam etti, "Futbol Şubesi'ndeki arkadaşların görevleri son buldu. Beşiktaş'a hizmet etmek için omuzunuzda bir rütbe veya yakanızda bir etiket olmaya gerek yok. Bizim burada asli görevimiz yöneticiliktir. Bu görevimize devam edeceğiz. Bu görevi kongreden aldığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben Beşiktaş'ın 2. başkanlığını yapıyorum. Her zaman Ümraniye'den, Akaretlerden, Akatlardan içeri gireceğim. Yapacağım zamana kadar bu görevimi yapacağım, yapamadığım çzaman istifa ederim."

Beşiktaş'taki futbolun bundan sonra daha olumlu gideceğini Şenol Güneş'le yaptığımız görüşmelerde daha iyi anladık diyen Ahmet Nur Çebi, "Çok değerli bir hoca seçtik, bu seçim sırasında destek veren Mete Vardar ve başkanımız Fikret Orman'a teşekkür ediyorum. Mete Vardar'ın sonuna kadar ısrar etmesiyle biz Şenol Güneş'le anlaştık. Beşiktaş'ta hizmet tetmek için rütbe, isim etiket ve makama gerek yoktur. Yönetim kurulu olarak bunların hepsini yapmamız gerekiyor. Beşiktaş'ın daha güzel ve iyi günlere gideceğini düşünüyorum. Şenol Güneş'le yaptığımız imza töreninde bunların ipuçlarını yapmıştım. Yöneticinin görevi futbolu profesyonellere vermektir. Profesyonel futbol şube sorumluluğu görevini bırakıyoruz. Burada her şeyden sorumluyum, görevlerimi yapabileceğim müddetçe görevimi yapmaya devam edeceğim.
    yapamayacaeğımı anladığım zaman gelecek arkadaşlara bu görevi bırakmaya hazırım. Benim futbol şubenin başına geldiğim günden beri kurumsal çalışmayı feyz edinmiş bir kişiyim. Doğru profesyonellerin hatları ve çizgileri belirli görevleri yapmasını yönetim kurulundaki arkadaşlara sunmuşumdur" ifadelerini kullandı.

Daha önce kendisine yönelik istifa söylentilerinin hatırlatılması üzerine Çebi, "Burada içinizde bulunan bazıları biliyorlar; istifam ile ilgili olarak futbol şubeyi kastetmiştim, geldiğim günden beri futbolu profesyonellere teslim etmemiz gerektiğini söylüyordum. Bu Önder Özen'in çok ağır isteğiydi. Fikret Orman da destek verdiği için bu görevi yaptım. Akaretlerdeki görevlerimden yorulmama rağmen maalesef geri kalmadım. Bırakabilirim demiştim, tam 1 yıl evvel geldiğim günden beri bu günü tarif etmiştim. Seçimle ilgili siyaseti başkanın vereceği kararla ilgilidir. Geldiğim günden beri profesyonellere devredilmesi gerektiğini söyledim" diye konuştu.

"ORMAN YASAK KOYDU İFADELERİ HOŞ DEĞİL"

Demba Ba'nın satış ve Yevhen Konoplyanka'nın transferiyle ilgili açıklama yapmayan Çebi, "Şu anda gündem futbol şubesi. O konulara yanıt vermeyeceğim. Bizler Beşiktaş'ı yönetiyoruz. Ümraniye'nin, Akaretlerin kapıları yöneticilere tamamen açıktır. Elimden geleni yaparım. Ümraniye'ye aslanlar gibi gelir ve hocamıza aslanlar gibi katkı veririm. "Orman el koydu, Orman yöneticilere yasak koydu" ifadeleri hiç hoş değil. Bu kapılardan içeriye kongrenin görev verdiği sürece girer çıkarım. Yaptığım hatanın hesabını da Yönetim Kurulu'nda veririm. Bu konuda daha fazla itibar kaybettirici ve yönetim kurulu içerisinde sürtüşme varmış gibi haberlerinin yapılmamasını rica ediyorum. Bunu son kez yapıyorum, bir daha böyle bir ricada bulunmayacağım" dedi.

4. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    20150623044918.jpg

Yeni Sistemde.

5. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Bu kulup nasil yönetiliyor sasiyorum valla.

6. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Footbolista ‏@footbalista_ 2 sa.2 saat önce
    Beşiktaş, Ertuğrul Karanlık ile yollarını ayırdı.BJK, sağlık ekibinin başına Milli Takım doktorluğunu da yapan Sarper Çetinkaya getirildi

Doğrumu acaba

7. Majesty

Majesty Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Geçen sene dembaba falan geldi sezon başında ŞL de ön eleme oynayacağız diye bi heyecan vardı. F.O. lu kupasız geçen sezon arttıkça heyecan gitgide azalıyor. Şenol Güneşin geçen sezon bursada oynattığı futbolda olmasa bi gram heyecanı olmayacaktı. Diğer takımlar transfer yaparken biz elimizdekileri satmaya çalışıyoruz

8. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Cidden heyecansız bir bekleyiş var insan içinde.

9. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Benim heyecansız olma nedenim bu yönetimin satılan oyuncuların yerini dolduramayacağını tahmin etmem. Ortada dolanan fiyatlar çok iyi, Dembası osu busu satılabilir. Ama Demba gidecek yerine kim alınacak? Töre gidecek kim alınacak? Sivok gitti, Ersan gidecek yerlerine kimler alınacak? Bonservissiz adamları almak için geç kaldık/kalıyoruz, sonra da şöyle pahalı böyle pahalı diye iyi adam almayacağız.

Boşta forvet oyuncusu zaten yok gibi bir şey. Pazzini ve Cassano var, onlarda bizim ihtiyacımız olan futbolcular değil. Bu mevkiye mecburen para harcanacak.
    Töre yerine adam bulma konusunda biraz daha şanslıyız. 3-5 adam var yine serbest durumda olan.
    Stoper bakıyorum, eh işte o da var gibi. Andrea Ranocchia, Carlos Zambrano (beğeniyordum eskiden bu arkadaşı, son hâli nasıl bilmiyorum), Ron Vlaar, Ondrej Manuch, Miguel Britos
    Sağ bek olarakta Glen Johnson (bizi istemiyor), Inter'deki Jonathan, Roman Şişkin, Joao Pereira gibi futbolcular var.

xxxxx
    xxxxx Pedro xxxxx Duşko
    Atiba Veli
    xxxxx Sosa Olcay
    xxxxx

Şuan kadro bu şekilde benim gözümde. Aslında Olcay'ıda beğenmiyorum ama boş gözüken mevkiler dolmadan oraya da birini beklemek saçma olur.
    Günay, Miloşeviç, Ramon, Oğuzhan, Tolgay, Kerim, Tosun'da yedeklerimiz. Serdar düzgün insan gibi duruyor, elinden geleni de yapıyor ama başarı istiyorsak yetersiz gibi. Sosa'da satılırsa oraya Oğuzhan veya Tolgay monte edilebilir.

10. iLcapitano

iLcapitano Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    333
    Bende birakin demba bayi filan, mesela "begenmedigimiz" Ersanin bile yerini dolduramayiz gibime geliyoruz.

11. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    iyi bir stoper alacağız :ok

12. eRe

eRe Müdavim

Alınan Beğeniler:
    107
    Sıkıntı 1 tane alacak olmamız. Sivok Ersan gidecek 1 tane alacaz sonra da sakatlıklarda bırakırız yine kupaları

13. K.D

K.D Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    İyi 1 stoper yeter mi bence 2 stoper lazım tabi bu dediiğim ersanla beraber pedroyuda josue takasında kullanmamız halinde çünkü 1 iyi stoperin olursa o gidince yine bok oluyoruz sakatlık vs.
    Forvet için benim içimde Cenk Tosuna anlamsız bir güven var nedense o yüzden demba ba nın 1 tık altı ama daha hırslı 1 forvet ihityacımızı karşılayabilir
    sosa-tolgay-oğuzhan-veli-atiba-töre-olcay bence bu bölgeye konoplanka giibi 1 adam alırsak hiçbirini satmadan çok çok iyi orta sahamız olacak.
    solda tosic ve ramon idare ederler bence hatta zaman zaman tosici stoperede çekeriz bence 1 tane stoper alacaksak.
    sağ bekte kesinlikle pereira tarzı bi oyuncu lazım serdarıda kullanırız ama oranın asıl oyuncusu 1 adam lazım.
    kaleci için ise volkan abiye katılıyorum tolganın en iyi hali musleranın yanından geçemez ne yazikki orayada 1 transfer şart.

Yani aslında genelde hemfikir olduğumuz nokta 1 kaleci-1 stoper-1sağ bek-1 sol açık-1 forvet ba ve ersanın satışından gelecek ortalama 20m artı kendimiz illaki bi 5 m transfere ayırmışızdır toplamda 25 m 5 oyuncu alamayacakmıyız kaliteli?Ayrıca konoplanka gibi o 5 oyuncunun 2 sini bonservissizde halledebiliriz 20 m a 3 kaliteli adam alamıyorsak zaten bitmişiz biz.

14. hun

hun Aktif Üye

Alınan Beğeniler:
    85
    Takım dün sezonu açtı.

Tosun'la Serdar pırıl pırıl olmuş, Maxi Kurtuluş. Bu arada Şenol hoca kondisyoneriyle geldi, teknik ekipteki 2'nci İspanyol Miguel Peiro oldu. Bizden önce Bursaspor ve Trabzonspor'da da Şenol hocayla çalışmış.

Son düzenleme: 2 Temmuz 2015
  15. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Cenk Tosun saç ektiriyordu , Serdar damı acaba öyle acaba

16. K.D

K.D Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Bu saç ektirmenin bazen yan etkileri oluyormuş şişlik falan fistan gibi umarım cenk sezon başından başına dert almaz iyi bir uzmana gitmiştir :D

17. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Benim kuzen yaptırdı ama bu dikme yönetemi ile değil bunun yönetemi daha sancılı ama daha iyi sanırım

neyse murat bozun yaptırdğı şekilde yaptırdı benim kuzen, baş ağrısından duramıyor. 1 sene bekleyecek olmazsa aldıracak

18. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278
    Ama sen futbolcusun akradaş. Topa kafa vuracaksın. Şampuan bile kullanımın değişiyor.Şu saç işi bu dönemde olacak iş mi , ki zaten yakışıklı adamsın saç olsa çirkin olursun

19. K.D

K.D Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Valla bencede saçsız hali gayet güzeldi cenkin kendi saçıda yeterliydi bence renkli göz falan bu konuda senle aynı fikirdeyim adminim :D

20. NoPasaran

NoPasaran Admin

Alınan Beğeniler:
    278

Beşiktaş’ın Seba dönemi sonrası yaşadığı dönüşüm, daha spektaküler işler yapma, medyada daha fazla yer alma yönünde bir sonuç doğurmuştu. Ama bu hareket, tam anlamıyla Beşiktaş’ın kimyasıyla uyuşmayıp bir dejenerasyona neden olunca başlar tekrar iki el arasına alındı, tekrar düşünme dönemi başladı. O düşünme döneminde Feyyaz Uçar’ın teşhisi manidardır: “Beşiktaş üçüncü sayfa takımı olmaktan birinci sayfa takımı olmaya meyletti. Oysa bu niyet, Beşiktaş’ın kimliğine, genetiğine terstir. Beşiktaş, üçüncü sayfada güzeldir.”
    Üç yıldır Beşiktaş’ın kadrosu gerçekten de üçüncü sayfa seviyesinde... Bu genç kadronun birinci sayfalık işler yapması için tecrübe kazanması, büyümesi, gelişmesi gerek. Ve bu gelişim döneminde de onlarla büyüyecek, hedef birliği, duygu birliği sağlayacak bir hocaya ihtiyaç vardı. Bilic, belki dünyanın en üst düzey teknik adamlarından birisi değil. Ama şunu kabul etmek gerek; CV’si, stili, genç oyuncularla kurduğu başarılı iletişimle bu Beşiktaş için doğru modeldi. Ve Beşiktaş en az 2-3 yıl daha bu model ile yürümek zorunda. Şenol Güneş de bu model için sadece Türkiye’de değil, belki de yeryüzünde bulunabilecek en doğru isimdi.

Doğru talebeler lazım
    Güneş Üniversitesi’nin çalışma prensipleri malum... Başarıyı dışarıda aramayan, içeride inandığı oyuncuyu statü/yaş göz etmeksizin geliştiren bir hoca... Beşiktaş’ta da gelecek yıl dikey performans artışları olacağına yürekten inanıyoruz. Ancak, Güneş’i Bursa’da durduran faktör, sezon ortası kadro mühendisliğinde yapılan ölümcül hatalardı. İbrahim ve Ethem gönderildi, Civelli ve Serdar’dan biri eksilince savunma göbeğinde devşirme Şamil’e mahkum olundu. Eğer Beşiktaş’ta da Bursa’da olduğu gibi kadro mühendisliği doğru yapılmazsa başarı için Güneş Üniversitesi’nin tedrisatı yetmez, o eğitime doğru talebeleri sokmanız gerek çünkü...
    Siyah-beyazlıların Sivok’u böyle kolay bırakması akıl almaz. Atınç da ayrıldı. Ersan direkten döndü. Aynen geçen sezon Bursa’da olduğu gibi Beşiktaş’ta da hem nicelik hem nitelik olarak ciddi bir stoper krizi kapıda... Eğer planlar Necip üstüne kurulursa orta vadede Bursa’nın Şamil’le yaşadığı kriz yaşanır. Beşiktaş da aynen Bursa gibi sevimli, renkli ama attığından azını yiyemeyen bir takıma dönüşebilir.

Sezonun yıldızı

Demba Ba
    Yüzde yüz fit olduğunda Beşiktaş oyununun alternatifsiz tamamlayıcı parçasıydı. Pas trafiğine katılıyor, gerektiğinde sağa ya da sol çizgiye çekilip rakibin açığının üstüne gidiyordu. Onun sağlığının yüzde yüzün altına düşmesiyle, Beşiktaş da geriledi. O da artık Çin’de... Ben, Ba’nın yokluğunda yeni sezonun yıldızlarından birinin Ömer Şişmanoğlu olacağını düşünüyorum. Ömer bu yıl 15+ gol atarsa büyük sürpriz olmaz. Güneş Üniversitesi Santrfor Kampüsü’nde Cenk de gelişecektir muhtemelen. Ama Beşiktaş’ın baharda sorun yaşamaması için sahaya ve kulübeye tecrübe enjekte etmesi gerek. Kadroya 1 değil, (biri çizgi de oynayabilen) 2 tecrübeli forvet katması gerek.

Sezonun hayal kırıklığı

Mustafa Pektemek
    Aslında Beşiktaş kariyeriyle beni de en çok yanıltan oyuncu... Gençlerbirliği’ndeyken sadece savaşıyla-presiyle filan değil, golleriyle-asistleriyle de var olan bir forvetti. Ama geçirdiği iki büyük sakatlık sonrası sadece fizik olarak değil özgüven olarak gerilemiş. Bir forvetin olmazsa olmazıdır özgüven... Onu kaybettiğinde de en az yarısını yitirmiştir.

En iyi çıkış
    Günay Güvenç

Güçlü bir karakter olduğu kesin... Çünkü bir büyük takımda üçüncü kaleci pozisyonunda şansını bekleyip, fırsat geldiği anda soğukkanlılıkla hazır olmak sadece yetenek değil, aynı zamanda karakter işi. Neuer gibi, Bravo gibi ayağıyla topu oyuna sokma merakı da var. Belki Tolga ve Cenk’le sert bir rekabete girecek ama bu aynı zamanda onu geliştirecektir muhakkak.

En büyük düşüş

Oğuzhan Özyakup

Yeni neslin, özellikle 90 sonrası doğan jenerasyonun en büyük problemi, olmadan oldum sanmaları... İsimlerini yaptıkları işin önünde görmeleri... Markayı üretimden fazla önemsemeleri... Eğer yaptığı işi ismiyle eşitleyemezse kariyeri ileriye değil geriye gidecektir Oğuzhan’ın...

En iyi transfer
    Tolgay Arslan

Beşiktaş’ın sadece bu yıl değil, son yıllarda yaptığı en iyi transfer gibi gözüküyor. Siyah-beyazlılarda hem savunma-orta saha hem de orta saha-hücum bağlantısını sağlayan katalizör... Yüreğiyle olduğu kadar aklıyla da oynayan adam... Bence kendini geliştirmesi gereken tek konu şut stili... Hep Thierry Henry taklidi alt direk dibine şutlar atıyor. Bunu fark eden kaleciler için de karşılaması zor olmuyor. Bu kalitede bir oyuncu pekala şut repertuvarını genişletebilir.

Anahtar sayı
    1

Tolgay Arslan’ın 2014-15 sezonunda 90 dakikayı tamamladığı lig maçı sayısı... Beşiktaş’ın devre arasında yaptığı faydalı transfer, maalesef Bilic’in değişiklik ezberlerine kurban gitti, Hırvat Hoca, onun maçların 90 dakikasını tamamlamasına bir türlü müsaade etmedi.
    Yazı baskıya girdiği sıralarda Tolgay’ın West Ham’a transferi söylentileri vardı. Kazım Abi’nin kulakları çınlasın; bana sorarsanız, “Tolgay’ı satan, şampiyonluğu satar”. Beşiktaş’ın bu yıl oyununu üstüne kuracağı adam olmalı Tolgay...

Uğur Meleke

Bu Sayfayı Paylaş