Facebook Messenger'da Görüntülü Sohbet Başladı

'Teknoloji' forumunda NoPasaran tarafından 28 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. NoPasaran

  NoPasaran Admin

  Katılım:
  18 Kasım 2006
  Mesaj:
  46.394
  Alınan Beğeniler:
  278
  [​IMG]

  Popüler sosyal ağ sitesi Facebook Androidve iOS mobil işletim sistemleriyle uyumlu
  Messenger uygulamasına ücretsizgörüntülü görüşme özelliği kazandırdı. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları Google Play ve App Store üzerinden güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra herhangi bir Messenger diyaloğundaki kamera simgesine basitçe dokunarak hemen görüntülüarama başlatabiliyor.

  Güncellemeden şu an için Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Belçika, Kanada, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz ve Uruguay’da faydalanılabiliyor. Facebook önümüzdeki aylarda bu özelliğin diğer ülkelerde de aktifleştirileceğini açıkladı.

  Facebook Messenger’a videolu görüşme özelliğinin eklenmesi şüphesizönemli çünkü bu alanda Skype, ooVoo, Tango gibi büyük kitleleri elinde tutan uygulamalar var. Firma Messenger’a son zamanlarda üçüncü parti uygulama entegrasyonu ve Messenger’ı bağımsız bir web sitesi olarak kullanma gibi farklı özellikler de eklemişti.

  Facebook’un popüler mesajlaşma uygulamasının görüntülü görüşme olanağı sunan hizmetler alanında yaratacağı etkiyi önümüzdeki dönemlerde hep birlikte göreceğiz.
   

Bu Sayfayı Paylaş